کد خبر: ۲۳۹۷
تاریخ انتشار: يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - 12 January 2020
سازمان هواشناسی اعلام کرد، بارش ها روز یکشنبه در مناطق شرقی کشور شامل استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان و نیز برخی مناطق حوزه خلیج فارس ادامه دارد و دما در این مناطق 5 تا 12 درجه سانیت گراد کاهش می یابد.

به گزارش وقایع روز، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی، امروز برای استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، شرق هرمزگان و برخی مناطق خلیج فارس و دریای عمان بارش پیش بینی می‌شود که در برخی مناطق خراسان رضوی، ارتفاعات کرمان و شمال خراسان جنوبی این بارش به صورت برف است.

هواشناسی همچنین امروز برای پاره‌ای از مناطق شرق کشور وزش باد شدید پیش بینی و اعلام کرد:این سامانه بارشی بتدریج از بعد از ظهر امروز از شرق کشور خارج می‌شود.

بنا به اعلام هواشناسی، فردا -دوشنبه- با ورود یک سامانه بارشی از سمت غربف برای استان‌های واقع در شمال غرب، غرب و ارتفاعات البرز مرکزی، بارش برف و باران و در سواحل غربی دریای خزر بارش باران پیش بینی می‌شود.

روز سه شنبه -۲۴ دی- در سواحل شمالی و برخی نقاط هرمزگان و خلیج فارس، فارس، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و ایلام بارش پراکنده خواهیم داشت.

بنا به پیش بینی هواشناسی، روز چهارشنبه -۲۵ دی- برای خلیج فارس، هرمزگان و دریای عمان بارش پراکنده دور از انتظار نیست و روز پنجشنبه -۲۶ دی- در بیشتر مناطق کشور جوی آرام خواهیم داشت.

ظرف دو روز آینده نیز خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج است.

دمای هوا امروز در نیمه شرقی کشور  ۸ تا ۱۲ درجه‌ کاهش می یابد.

آسمان تهران فردا -۲۳ دی- کمی ابری تا نیمه ابری و بتدریج افزایش ابر با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای 8 درجه سانتی‌گراد و  روز سه شنبه -۲۴ دی- کمی ابری تا نیمه ابری با حداقل دمای منفی یک و حداکثر دمای هفت درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: