کد خبر: ۲۸۸۲
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - 27 February 2020
سازمان هواشناسی اعلام کرد: تحت تاثیر سامانه بارشی که پنجشنبه گذشته وارد کشور شد، امروز -شنبه 9 فروردین- نوار غربی و تا حدی مناطق مرکزی و جنوب کشور شاهد بارش باران و رعد و برق است.
به گزارش وقایع روز، سازمان هواشناسی میزان بارش در استانهای چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، خوزستان، ایلام و لرستان را حداکثر 30 تا 50 میلی‌متر و به‌صورت محلی احتمالا بیش از 50 میلی‌متر اعلام کرد.
 
بنا به این گزارش در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان و نیمه غربی فارس نیز میزان بارش به حداکثر 20 تا 40 میلی‌متر خواهد رسید.
استانهای آذربایجان شرقی و زنجان نیز حداکثر 15 تا 25 میلی‌متر بارش دریافت می کنند و غرب هرمزگان، غرب و مرکز کرمان، جنوب مرکزی و غرب اصفهان و بوشهر نیز حداکثر 15 تا 30 میلی‌متر و به‌صورت محلی احتمالا بیش از 30 میلی‌متر باران دریافت می کنند.
 
 

یکشنبه  99/01/10

 
 
روز یکشنبه استان های خوزستان، کهکیلویه وبویراحمد و فارس حداکثر 40 تا 80 میلی‌متر و به‌صورت محلی احتمالا بیش از 80 میلی‌متر باران دریافت می کنند.
 
استان های چهارمحال وبختیاری و لرستان حداکثر 30 تا 40 میلی‌متر، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، شمال شرق سمنان، شمال و شرق یزد، کرمان، هرمزگان و بوشهر حداکثر 20 تا 40 میلی‌متر و به‌صورت محلی احتمالا بیش از 40 میلی‌متر، شرق تهران، همدان، مرکزی، مرکز و غرب اصفهان حداکثر 15 تا 20 میلی‌متر، سیستان و بلوچستان حداکثر 15 تا 20 میلی‌متر و به‌صورت محلی احتمالا بیش از 20 میلی‌متر باران دریافت می کنند.
 


دوشنبه  99/01/11

 
 
روز دوشنبه در استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، جنوب شرق کرمان، شرق اصفهان، شمال یزد، جنوب و شرق سمنان حداکثر 30 تا 60 میلی‌متر و به‌صورت محلی احتمالا بیش از 60 میلی‌متر و در شمال خوزستان و جنوب لرستان حداکثر 20 تا 40 میلی‌متر باران می بارد.
 
 
سازمان هواشناسی همچنین در مورد احتمال وقوع سیلاب، بالا آمدن آب رودخانه‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی، آب‌گرفتگی معابر شهری و اختلال تردد در جاده‌های مواصلاتی، لغزندگی جاده‌های کوهستانی و بارش تگرگ در مناطق مستعد هشدار داد.
 
این سازمان همچنین مسئولان مرتبط در مورد مدیریت سدها و اتخاذ تمهیدات لازم برای عبور سیلاب احتمالی توصیه کرد و از شهروندان مناطق یاد شده خواست از رودخانه‌ها و مسیل‌ها فاصله بگیرند و در تردد جاده‌ای جانب احتیاط را رعایت و از سفرهای غیرضروری بپرهیزند.
 
 

گرمترین و سردترین نقاط کشور

 
 
بنا به پیش بینی هواشناسی امروز بوشهر با حداکثر دمای 27، جزیره ابوموسی با حداکثر دمای 26 و جزایر کیش و قشم با حداکثر دمای 25 درجه سانتی گراد بالای صفر گرمترین و استان های همدان و اردبیل با حداکثر دمای 4 و شهرکرد با حداکثر دمای 6 درجه بالای صفر سردترین نقاط کشور هستند.
 
آسمان تهران امروز تا قسمتی ابری است و حداکثر دمای آن به 15 درجه بالای صفر می رسد.
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: