کد خبر: ۲۹۲۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - 11 March 2020
مبلمان منزلتان از مدل های سنتی تلفنی گرفته تا صندلی های شیک امروزی چیزهای زیادی را درباره شما می گویند. آنیا کوکلین لوفتینگ گزینش های خود را از مد روز ترین مدلهای صندلی های خانگی، برای شما به اشتراک می گذارد.

به گزارش وقایع روز به نقل از تارنمای نشریه ایندیپندنت انگلیس، همه ی صندلی ها بطور یکسان ساخته نمی شوند. برخی برای ناهار خوری اند ، بعضی شان برای کودکان ساخته می شوند، بعضی دیگر مختص قطار، هواپیما و اتومبیل اند و  برخی دیگر فقط یک چیز الحاقی به کمدها به حساب می آیند. اما اینها فقط برای نشستن نبوده و بعضیشان کمی متشخص ترند.

آنها برای کارهای خیلی خاص که ما در خانه های خود انجام می دهیم، ساخته شده اند اما به این مناسبت من در مورد صندلی های اُپن صحبت نخواهم کرد.

اگر مبلی را برای یک استفاده خیلی بخصوص  بصورت ذهنی طراحی کنید ، شخصیت غیر قابل انکاری را به آن اضافه می گردد و لازم به ذکر نیست که آن بازگو کننده نقطه نظرات شما خواهد بود. ماهیت انسانی در این لوازم و قطعات، متمایز است. حس هویتی که اغلب در مبلمان معمولی دیده نمی شود.

 

انواع مبلمان عشق:

 

شیفتگی من به چنین کارهای با شخصیت و هویتمندی از مبل عشق آغاز شد. قطعه ای از مبلمان که می توان آن را در موزه ها، سالن های عتیقه فروشی و فروشگاه های خرده فروشی مبلمان امروزی به طور یکسان یافت.

 

مبل عشق

 

مبلهایی همانند مبل عشق با شکل و استایل خود، زبان بدن ما را هدایت نموده و به آن حکم می کنند.

مبل عشق یا مبل های دو نفره همچنین به عنوان نیمکت ازدواج نیز معروفند و  به گونه ای برای دو نفر طراحی شده اند که آنها را در برگرفته و از آنها محافظت می نماید.

مدل عدد 8 ( یا حرف S ) آن برای تسهیل در گفتگوی آزادانه و یا شاید راحت تر برای روابط رمانتیک، ساخته شده اند و معمولا مدلهای به سبک باروک آن نیز یافت می شود که روکشی از پارچه های ضحیم مخملی داشته و پایه های چوبی آنها با حکاکی زینت داده شده است.

 

مبل عشق

 

تصویر زیر  مبلی دو نفره است که بروز رسانی مبل عشق سبک قرن هجدم بوده و با کوسن ها و پشتی های متحرکش، یک مبل به ظاهر معصوم را به یک مبل عشق تبدیل می کند.

 

مبل عشق

 

این مبلها جان می دهند برای شب نشینی های طولانی و مملو از زمزمه های شاعرانه آنهم به همراهی شخصی که برایتان خاص است.

این قطعه صنعتی که در عین حال جذاب نیز هست، هم برای خانه شهری کوچک و هم برای گوشه تاریک یک اتاق پذیرایی مجلل یک انتخاب عالی است.

البته شرکت 1stDibs همیشه یک مکان خارق العاده برای یافتن آنتیک های اصل و یا تکه های عجیب و غریب بوده است و شاید کارگاه مبل راحتی آنها، تنها تولید کننده شناخته شده در زمینه مبلهای دونفره (به این گونه مبلهای دو نفره استریت سوفا « street sofa » نیز گفته می شود) باشد.

 

مبل تلفن

 

مدل دِی دریمر از برند وینکی(wonky-armed Daydreamer model - تصویر 1)  نمونه ی قرن بیست و یکمی ای است از مبلهای میز تلفن سابق که به مبل شایعه سازی معروف و دارای میز کوچک و جانبی برای قرار دادن تلفن بر روی آن بودند.

کسانی که بر روی این مبل می نشینند، ناخواسته دست خود را زیر چانه ی خود قرار داده و یک بعد از ظهر را در دنیای فانتزی و فکر و خیالهای گمشده ی خود سپری می کنند.

این مبل با پارچه کاپوچینس از برند سندرسون و پر از نقوش گل و گیاه های ظریف و الحام بخش، روکش شده است. چه کسی می تواند در برابر وسوسه ی رویاپردازی بر روی چنین مبلی مقاومت کند؟

 

مبل عشق

 

مبل آغوش گیرنده

 

سرانجام، مبل دو نفره ی دیگری برای عشاق وجود دارد؛ «مبل آغوش گیرنده » که هزاران سال است با نقوش زیبا و متنوعش خود را با دیگر مبلمان خانه سازگار می کند. به عبارت دیگر این مبلها حرف آخر را می زنند و به نوعی با ابعاد مناسب خود در فضا بویژه در فضای خانه های کوچک که نمی توانند بیشتر از یک مبل را در خود جای دهند، صرفه جویی می کند.

 

مبل عشق

 

ابعاد مناسب، زیبایی و جذابیت این مدل باعث شده که آنها برای گردهمایی ها نیز واجد شرایط باشند.

مبلهای دی دریمر که  حاصل کار کارگاه مبل سازی و استدیوی  Sanderson Capuchins Chintz هستند با یک نام تجاری زیبا و با سبک های مختلف و از تولید کنندگان متفاوت در دسترس هستند. 

در خانه های خود دارند، چرا از خرید یک مبل واقعا دلربا و جذاب برای  چشمانتان را برمی گیرید؟ اثاثی را انتخاب کنید که گویی می توانید با نگاه کردن به آنها از گوشه چشمتان، بهار را مشاهده کنید.

 

مترجم: زینب کرمی مهر

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: