کد خبر: ۲۹۴۸
تاریخ انتشار: يکشنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - 22 March 2020
وقایع روز ۹۹/۰۱/۰۳
احتمال افت فشار آب در مناطق پُرمصرف، تعطیلی مراکز تجاری استان تهران، تاکید رئیس سازمان چای بر آلوده نبودن چای به کرونا، کرونا و سرقت در پوشش سمپاشی منازل، واکنش سازمان نظام پزشکی کشور به حضور مدعیان «طب اسلامی» در بیمارستانها، تقدیر شهرداری تهران از بیمارستانها، ابلاغ دستورالعمل تعطیلی اصناف شهرستان اهواز، درخواست نشست اضطراری تونس به شورای امنیت برای مبارزه با کرونا

 

احتمال افت فشار آب در مناطق پُرمصرف

 

معاون وزیر نیرو اعلام کرد: در برخی مناطق که مصرف آب بالایی دارند، بطور مقطعی شاهد افت فشار آب هستیم.
وی افزود: افزایش مصرف ۳۰ درصدی آب در برخی شهرها و ۱۵ درصدی در شهر تهران نگران‌کننده است. اگر شرایط به همین روال پیش برود افت فشار آب در کشور خواهیم داشت.
 وی ادامه داد: تقاضا و تاکید ما از مردم، مدیریت مصرف آب است.

 

 

 آزمایش واکسن کرونا در آزمایشگاه سری دولت انگلیس

 

 

محققان انگلیسی ظرف چند روز آینده واکسن جدید ویروس کرونا را ابتدا روی حیوان و سپس روی انسان در آزمایشگاه سری دولت انگلیس موسوم به «پورتون داون» واقع در منطقه «ولیتشر» آغاز خواهند کرد.

 

 

کرونا و سرقت در پوشش سمپاشی منازل

 

 

فرمانده انتظامی شهرستان کرج از دستگیری سه سارق سابقه‌دار که در پوشش سمپاشی منازل قصد ورود به یک خانه را داشتند خبر داد.

 به گفته سرهنگ گودرزی، با توجه به شیوع ویروس کرونا درکشور، سارقان از این وضعیت سوءاستفاده کرده و با ترفندهای مختلف به ویژه سمپاشی منازل اقدام به سرقت می‌کنند.

 

 

واکنش سازمان نظام پزشکی کشور به حضور مدعیان «طب اسلامی» در بیمارستانها

 

 

با انتشار ویدیوهایی مبنی بر اقدام مدعیان طب اسلامی برای مداوای بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان، این نهاد پزشکی در کانال اطلاع‌رسانی خود نوشت: «این شخص به اعتبار لباس خود وارد بیمارستان شده، بر بالین بیماران مظلوم حاضر شده و خلاف‌های شبه تبریزیان خود را به سبک زیر رقم زده است و کسی هم جلو او را نگرفته‌است.

بدون حفاظت شخصی وارد شده و طبیعتاً شانس گرفتاری خود را بالا برده‌است و چه بسا الان ناقل است و در سطح جامعه در حال تردد است.

با انگشت غیربهداشتی خود در ظرفی می‌زند که شاید با همین انگشت به صدها نفر دیگر هم زده‌است. سپس همین انگشت را دور لب و بینی بیمار بی‌دفاع کشیده، همین انگشت پر از عفونت را مجدداً به اطراف دهان  و بینی بیمار مظلوم دیگر می‌کشد و لابد دیگران را هم!

از این حرکت غیر اصولی خویش فیلم می‌گیرد و در شبکه‌های اجتماعی توزیع می‌کند تا تظاهر کند همه پزشکان و مسئولین اشتباه می‌کنند و ایشان با طب خودساخته اسلامی مسئول مداوای بیماران کرونایی است!
مصداق بارز تشویش اذهان عمومی چیست؟».

 

 

 ابلاغیه جدید استان تهران درباره فعالیت فروشگاه‌ها و مراکز تجاری

 

 

معاون استاندار تهران در ابلاغیه ای اعلام کرد:  موضوع تعطیلی مراکز تجاری استان تهران به فرمانداران ابلاغ شده است و اصناف تکلیف دارند نسبت به این کار اقدام کنند و با موارد تخلف نیز برخورد قانونی داشته باشند.

 در این ابلاغیه آمده است: اگر فردا (یکشنبه، سوم فروردین ۱۳۹۹) مراکز تجاری‌ که باز باشند بررسی خواهد شد تا توسط مراجع ذی‌صلاح با آن‌ها برخورد لازم انجام شود.

بنا بر این ابلاغ، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و داروخانه‌ها به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

 

 

دستورالعمل تعطیلی اصناف در شهرستان اهواز ابلاغ شد

 

 

عبدالرحمان ناصریان، معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صمت خوزستان اعلام کرد: تمامی اصناف شهرستان اهواز به جز چهار صنف مستثنی، بر اساس تصمیم شورای تامین این شهرستان از ۲ فرودین تا اطلاع ثانوی باید تعطیل شوند
وی افزود: در شورای تامین اهواز تصمیم‌گیری شد که برای جلوگیری از تردد و تجمع مردم در سطح شهر و بازار و به منظور مقابله با انتشار کرونا تمامی اصناف اهواز به جز چهار صنف نانوایی‌ها، میوه و تره‌بار، سوپر مارکت‌ها و عرضه کنندگان گوشت و مرغ تعطیل شوند و البته داروخانه‌ها نیز دایر هستند.
وی گفت: پیش از این در تمامی شهرستان‌های خوزستان این تصمیم گرفته شده است و اصناف غیرضروری تعطیل شدند.

وی تاکید کرد: اصنافی که با این دستورالعمل مخالفت کنند توسط اماکن تعطیل خواهند شد.

 

 

تقدیر شهرداری تهران از بیمارستانها

 

 

معاون اجتماعی شهرداری تهران گفت: شهردارى تهران از كادر درمانى ٢٢ بيمارستان دولتى ارائه‌دهنده خدمت به بيماران مبتلا به كوويد ١۹، با اهداى تجهيزات پزشكى شامل گان، ماسك، دستكش و... تقدير می‌کند

 

 

یزد از ورود مسافران غیربومی جلوگیری می‌کند

 

 

استاندار یزد گفته همه فرمانداران استان موظف شده‌اند کنترل ورودی‌های استان و شهرستان‌های یزد را تشدید و از صبح روز یکشنبه، سوم فروردین، از ورود مسافران غیربومی جلوگیری کنند.

 

 

چای کرونا ندارد

 

 

رئیس سازمان چای کشور تاکید کرد: چای کرونا ندارد؛ نگران نباشید.

به گفته وی، چای چیده شده برای فرآوری در دمای بیش از ۹۰درجه قرار می گیرد و پس از آن نیز دم می‌شود؛ بنابراین خود چای مشکلی ندارد.

 

 

توئیت سید عباس موسوی به منسبت روز جهانی شعر 

 

 

سيد عباس موسوى رييس مركز ديپلماسى عمومى و رسانه اى وزارت امور خارجه در توييتى به مناسبت ٢١ مارس، روز جهانى شعر نوشت:

اسناد تاریخی، ⁧ ایران ⁩ را خاستگاه نخستین زمزمه های خیال انگیز ⁧ شعر ⁩ جهان نامیده اند. جهان شعر، جهان ⁧ دیپلماسی عمومی ⁩ است.
چه بسا کشورهایی که خصومت را جایگزین ⁧ دیپلماسی ⁩ ساخته اند، اما دیپلماسی عمومی با ترجمه شعر بین آنها در جریان است. روز جهانی شعر بر همه ⁧شاعران ایرانی ⁩مبارک!

 

 

 تامین اجتماعی بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان بدهی خود را به بیمارستانها پرداخت

 

 

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: یکی از اقدامات از قبل برنامه ریزی شده؛ موضوع پرداخت مطالبات وزارت بهداشت بود که بدین منظور از تیرماه پارسال حدود 10 هزار میلیارد تومان بنا به اعلام وزارت بهداشت به بیمارستان ها و مراکز درمانی دانشگاهی بدهکاری داشتیم که با احتساب هزینه کرد جاری ماهیانه در پایان اسفند ماه، مبلغ  ۱۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان پرداخت شد.

وی افزود: به این ترتیب همه مطالبات رسیدگی شده دانشگاه های علوم پزشکی که مورد تاکید رییس جمهور نیز بود، به صورت نقد و اسناد خزانه تسویه شد.

 

 

 ربیعی: باید آگاهانه سهم خود را در تغییر جهان به سمت بهترین احوال ادا کنیم

 

 

سخنگوی دولت گفت:  ضروری است نور امید در دل ما زنده بماند و مسئولیت فردی و اجتماعی خود برای ساختن ایرانی آباد و آزاد را در هر لحظه به خود یادآور شویم.

 وی افزود: مهم این است که وارد میدان شده و آگاهانه بکوشیم تا سهم خود را در تغییر جهان به سمت بهترین احوال ادا کنیم.

 وی ادامه داد: همچنان معتقدم می‌توانیم در کنار هم از این روزهای سخت و پرتلاطم، با امید به آینده‌ای سرشار از سلامت، نیک‌بختی و شادی عبور کنیم و بار دیگر در کنار عزیزانمان به جشن بنشینیم.

 

 

ابتلای مالدینی و پسرش به کرونا

 

 

باشگاه میلان ایتالیا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد پائولو مالدینی اسطوره این تیم و مدیر فنی فعلی روسونری به همراه پسرش که در تیم جوانان بازی می‌کند، به بیماری کرونا مبتلا شده است

 

 

ابتلای پائولو دیبالا و همسرش به کرونا 

 

 

پائولو دیبالا ستاره تیم یوونتوس اعلام کرد که به همراه همسرش به کروناویروس مبتلا شده است.

 

نرخ تورم ژاپن نزدیک صفر

 

 

متوسط نرخ تورم ژاپن در ۱۲ ماه منتهی به فوریه به چهار دهمِ درصد درصد رسیده است و در ماه فوریه با یک دهم درصد کاهش نسبت به ماه قبل، به منفی یک دهم درصد رسیده است 

بانک مرکزی ژاپن دستیابی به تورم دو درصدی را هدف‌گذاری کرده اما در سه سال اخیر در تحقق چنین هدفی ناکام مانده است.

 

 

 تونس خواستار نشست اضطراری شورای امنیت برای مبارزه با کرونا شد

 

 

تونس عضو غیردائم شورای امنیت سازمان ملل متحد، شنبه شب خواستار نشست اضطراری این شورا برای مبارزه با بیماری کرونا جدید موسوم به "کووید-۱۹" شد.

 

 

 ثبت 46 فوتی جدید در آمریکا بر اثر کروناویروس

 

 

 در 24 ساعت گذشته با ثبت 46 فوتی در آمریکا تعداد قربانیان کرونا در این کشور به رقم 348 تن رسید.

 آمریکا از نظر تعداد مبتلا بعد از چین و ایتالیا با ثبت رقم 26863 مبتلا در رتبه سوم کرونایی‌ها قرار گرفت اما تعداد قربانیان آن در مقایسه با مبتلایان رقم پایینی است.

 اسپانیا نیز با 25496 مورد ابتلا تعداد 1381 فوتی را به ثبت رسانده است.

 آلمان یک پله بالاتر از ایران با 22346 مورد ابتلا فقط 84 فوتی داشته اما ایران با 20610 مبتلا، رقم بالای 1556 فوتی را در کارنامه خود دارد که به نوعی ضعف در سیستم درمانی به دلیل نداشتن امکانات پزشکی {تحریم} محسوب می‌شود.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: