کد خبر: ۲۹۶۴
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - 26 March 2020
این روزها با شیوع ویروس کرونا و ترس بعضی از خالی شدن فروشگاه ها از مواد غذایی، شاهد برخی خریدهای نامتعارف هستیم، در حالی که مسئولان تاکید دارند؛ سوپرمارکتها، پمپ بنزین ها و نانوایی ها بسته نمی شوند و کارشناسان می گویند؛ انبار کردن موادغذایی در خانه ها، شرایط را از بد به بدتر تغییر می دهد.

به گزارش وقایع روز به نقل از تارنمای نشریه ایندیپندنت انگلیس، این خریدهای ناشی از ترس در حالی انجام می شوند که برخی نکات اساسی از نظر دور می مانند. 

 

ماندگاری

 

برای آنها که از ترس شرایط موجود، مرتب در حال خرید هستند، قابلیت ماندگاری مواد غذایی ممکن است آخرین چیزی باشد که به آن فکر می کنند.  

شاید اکنون بهترین زمان برای توجه کردن به قابلیت ماندگاری مواد غذایی است. همه می دانیم احتکار مواد غذایی و ایجاد انبارهای شخصی در این شرایط کار درستی نیست، اما علاوه بر جنبه اخلاقی قضیه، نادیده گرفتن قابلیت ماندگاری مواد غذایی ممکن است دردسر ساز شود.

 

بررسی موجودی کالا پیش از خرید دوباره

 

قبل از خرید مواد غذایی، ابتدا موجودی کالاهای مورد نظرتان در خانه را بررسی کنید. خرید بیش از اندازه و در نظر نگرفتن تاریخ مصرف، موجب هدر رفت مواد غذایی خواهد شد.

می توانید با تهیه فهرستی از موجودی کالاها و تاریخ مصرف آنها، کار خود را آسانتر کنید و با یک نگاه متوجه شوید که از چه کالا و به چه میزان باید خرید کنید.

 

توجه به شرایط نگهداری مواد غذایی

 

خرید و انبار مواد غذایی به معنی امنیت غذایی نیست. چنانچه به شرایط نگهداری مواد غذایی توجه نشود، این کار صرفا به معنی هدر دادن آنهاست.

موجودی مواد غذایی خود را بررسی کنید و از شرایط درست نگهداری آنها مطمئن شوید. به عنوان مثال مواد غذایی خشک را در شرایط خلاء نگهداری کنید و هوای ظرف آنها را بخوبی بگیرید.

دمای یخچال و فریزر خود را نگاه کنید. بررسی ها نشان می دهد که تنها 30 درصد یخچال های خانگی در دمای بهینه صفر تا 5 درجه کار می کنند و بیشتر آنها در دمای 9 درجه یا حتی بالاتر کار می کنند.

حفظ دمای یخچال در سطح مناسب به طولانی تر شدن عمر مواد غذایی کمک و از هدر رفت آنها جلوگیری می کند.

 

بیشتر بخوانید: احتکار مواد غذایی در جهان آغاز شد 

 

سازمان غیرانتفاعی WRAP انگلیس که با دولتها، کسب و کارها و مصرف کنندها برای بالا بردن عمر مواد غذایی و جلوگیری از هدررفت آن کار می کند، می گوید: حفظ دمای مناسب یخچال های خانگی می تواند از هدر رفت مواد غذایی به ارزش سالانه 200 میلیون پوند در انگلیس جلوگیری کند.

توجه داشته باشید که جلوگیری از خراب شدن مواد غذایی در این شرایط بسیار حیاتی است.

همچنین اگر مواد غذایی در فریزر به طور مناسب ذخیر نشوند و برچسب استفاده نداشته باشند، ضمن آنکه نمی توانند برای پختن غذا به شما ایده بدهند، ممکن است پیش از مصرف، خراب شوند.

 

توجه به برچسب مواد غذایی هنگام خرید

 

 قبل از خرید مواد غدایی برچسب آنها را بخوانید. اگرچه برخی تولیدکنندگان برچسب ها را طوری می نویسند که حتما باید متخصص باشی تا از آن سر دربیاوری و گاه نگارش آن طوری است که بزحمت می توان آن را خواند.

با این حال، حتما نکات اساسی مانند «تاریخ مصرف» و «بهترین تاریخ مصرف» را بخوانید و به هنگام مصرف، مورد توجه قرار دهید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: