کد خبر: ۲۹۶۸
تاریخ انتشار: شنبه ۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - 28 March 2020
پایگاه خبری المانیتور آمریکا در گزارشی به تلاش هنرمندان ایرانی در مبارزه با کرونا پرداخت و نوشت: «در حالی که ترس از همه گیری ویروس کرونا بر کشور سایه انداخته است هنرمندان در تلاشند تا از هر راهی، تحمل این شرایط دشوار را برای مردم آسانتر کنند».  

به گزارش وقایع روز، المانیتور همچنین نوشت: ویروس کرونا در تمامی شهرهای ایران بر جنبه های مختلف زندگی مردم از جمله فرهنگ اثر گذاشته است؛ فعالیت های هنری مانند تئاتر را متوقف، گالری ها و موزه ها را تعطیل و حتی آداب و رسوم جشن باستانی نوروز را لغو کرده است.

با این حال اما نتوانسته است هنرمندان ایرانی را به حاشیه براند.

در ایران نیز مانند بقیه کشورهای جهان، هنرمندان در جبهه های مختلف سرسختانه تلاش می کنند تا با آثار خود از رنج مردم در این دوران سخت بکاهند.  

 

بیشتر بخوانید: خرید از ترس کرونا؛ امنیت غذایی یا هدر رفت منابع

 

«میکائیل براتی» یک نقاش پرکار که به صورت دیجیتالی نقاشی می کشد، پرتره نبرد سرسختانه کادر درمان با ویروس کرونا را کشیده است.

هنرمند ناشناسی در جایی دیگر، نقاشی را کشیده است که در آن نقشه ایران  مانند کودکی بیمار در آغوش یک پرستار است. این نقاشی در شبکه های اجتماعی بسیار دست به دست شده است.

در شهر کوچک پاوه واقع در غرب ایران، ترس از همه گیری کرونا، شماری از افراد محلی را بر آن داشته تا به صورت داوطلبانه اقدام به تجهیز تنها بیمارستان شهر کنند، پیش از آنکه موج بیماران مبتلا راهی این بیمارستان شود.

«یعقوب شجاعی» -هنرمند نقاش پاوه ای- از جمله نخستین افراد داوطلب در این کار خیر بود که با فروش آثار خود و اهدای پول آن به تقویت این کمپین کمک شایانی کرد.  

هفته گذشته نیز ویدئویی از یک دانشجوی رشته موسیقی که یک آهنگ سنتی را می خواند در حالی که گله از از بز را چوپانی می کرد، به سرعت پربیننده شد.

این دانشجو که «سروش رضایی» نام داشت، در صفحه اینستاگرام خود که به خاطر این ویدئو هزاران دنبال کننده جدید پیدا کرد، اینطور نوشت: «این ویدئو را برای استراحت ذهن مردم به اشتراک گذاشتم».

در این ویدئو، یک بزغاله از شانه های خواننده بالا می رود.  

 

بیشتر بخوانید: چند توصیه برای حفظ کسب و کارهای کوچک در بحران کرونا

 

بسیاری از اعضای کادر درمان در ایران می گویند که هفته هاست از ترس انتقال ویروس به اعضای خانواده، به خانه نرفته اند که این مساله در کنار کار زیاد این روزها، فشار بیشتری بر آنان وارد می کند.

 با وجود فشارهای زیاد جسمی و روحی اما، به نظر می رسد پزشکان و پرستاران نیز به شیوه های مبتکرانه می کوشند به بیماران خود روحیه بدهند.

بسیاری از آنان ویدئوهای رقصشان با لباس های مخصوص و ماسک را به اشتراک گذاشته اند.

در همین حال گروه هایی از مردم عادی نیز در بالکن های منازلشان با هم ترانه می خوانند.   


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: