کد خبر: ۳۱۸۰
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 14 May 2020
با توجه به تاثیر ویروس کرونا بر سلامت روان اعضای جامعه، پژوهشی جدی به دنبال این است که تاثیر ویروس کووید 19 و قرنطینه ناشی از شیوع آن را بر سلامت روان مردم جهان مطالعه نماید.
به گزارش وقایع روز، برای پیشگیری از شیوع بیشتر کووید 19 ممکن است قرنطینه و رعایت فاصله گذاری های اجتماعی لازم باشد، اما هنوز مشخص نیست که تأثیرات این موضوع بر سلامت روانی در چنین دوری گزینی و انزوای طولانی مدت اجتماعی و آشفتگی های جهانی تا چه اندازه و به چه نحوی خواهد بود.


در همین راستا، پژوهشگران دانشگاه استرالیا در نیو ساوت ولز، با هدف بررسی اثرات روانی شیوع کووید ۱۹، انزوای اجتماعی آن و  کشف اینکه چه افراد و گروه هایی بیشتر در معرض خطر هستند، انجام بپذیرد.

سوزان شوایزر، محقق اصلی این تحقیق از دانشکده روانشناسی UNSW گفت: اثرات روانی کووید ۱۹ ممکن است فراتر از مدت زمان ابتلا به این بیماری باشد و ممکن است برخی از گروه‌ها بیشتر از سایرین تحت تأثیر این ویروس قرار گیرند.

براساس آمارهای موجود، تا این لحظه بیش از چهار میلیون و ۳۵۵ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از ۳۰۰ هزار نفر نیز در اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: