کد خبر: ۳۱۸۱
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 14 May 2020
روحانی ابزار امیدواری کرد؛
حسن روحانی در جلسه امروز کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا ابراز امیدواری کرد که با بررسی کارشناسانه موضوع، نماز عید فطر و راهپیمایی روز جهانی قدس در شهرهای سفید و زرد برگزار شود.

حسن روحانی روز پنج‌شنبه در جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن تقدیر از همکاری خوب و صمیمانه مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی گفت: گروه‌های ناظر مانند مسوولان مساجد و بسیج برای راهنمایی مردم و اجرای این دستورالعمل‌ها بسیار به ما کمک کردند.

روحانی ادامه داد: بارها تاکید کرده‌ام که انسجام و وحدت مسئولان در سطوح مختلف و در سراسر کشور و همراهی خوب مردم، از مهمترین عوامل اصلی موفقیت در مدیریت و کنترل ویروس مرگبار کرونا بوده است و باید آن را پاس داشت و قدردان بود.

وی با اشاره به نامعلوم بودن زمان پایان ویروس کرونا گفت: لازم است از همه راه‌ها و امکانات برای آموزش دایمی و در دسترس قرار دادن اطلاعات دقیق در این زمینه به مردم استفاده شود که یکی از این راه‌ها پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت و رسانه‌ها است.

رئیس جمهور در رابطه با روز قدس و اهمیت زنده نگه داشتن این روز جهانی گفت: در عین حال که این روز در محکومیت‌ رژیم اشغالگر قدس و حمایت از فلسطین مظلوم اهمیت دارد، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و مراقبتی نیز ضروری است که البته این موضوع نیز به وضعیت شهرهای مختلف و نسبت به میزان کنترل بیماری کرونا بستگی دارد.

روحانی با اشاره به چگونگی برگزاری نماز عید سعید فطر در کمیته‌های امنیتی و اجتماعی گفت: با توجه به اهمیت بسیار زیاد این مراسم باشکوه معنوی، مشورت و رایزنی‌هایی با مسوولان مربوطه انجام شده و پیشنهادهای ارائه شده در این زمینه در جلسه روز شنبه ستاد ملی مقابله با کرونا بحث و بررسی خواهد شد تا بتوانیم در شهرهای سفید و زرد و با حفظ شرایط و دستورالعمل‌های بهداشتی نماز عید برگزار شود.

وی همچنین در رابطه با فعالیت مجدد و بازگشایی بقاع متبرکه اظهار داشت: این موضوع در کمیته امنیتی و اجتماعی در هفته‌های اخیر مورد بررسی قرار گرفته است.

رئیس‌جمهور ابراز امیدواری کرد با افزایش تعداد شهرهای سفید و نزدیک شدن به مرحله مهار ویروس، بتوان سایر مشاغل و مراکز پررفت و آمد نظیر ورزشگاه‌ها و مراکز فرهنگی را نیز بازگشایی کرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: