کد خبر: ۳۱۸۶
تاریخ انتشار: شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 16 May 2020
سخنگوی هیات چین در سازمان ملل اعلام کرد: «یائو شاهوجون» مامور این هیات در نشست پنجشنبه گذشته کمیته بودجه سازمان ملل، با اشاره به بدهی آمریکا به این سازمان، بر اهمیت توجه کشورها به پرداخت بدهی خود به سازمنا ملل تاکید کرده است.

به گزارش وقایع روز به نقل از سی تی وی نیوز کانادا، پس از آنکه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا چین را متهم به پنهانکاری در مورد میزان شیوع کرونا در این کشور در ماه های دسامبر و ژانویه (آذر و دی) کرد، سخنگوی هیات چین در سازمان ملل اقدام به اعلام بدهی آمریکا به این سازمان کرد.

سخنگوی هیات آمریکایی در سازمان ملل نیز گفت: چین می خواهد حواس جهان را از توجه به مدیریت نامناسب این کشور در مورد بحران کرونا پرت کند.

 

بیشتر بخوانید: نشنال اینترست: آمریکایی ها هنوز خواهان توجه به داخل به جای جنگ در خارجند

 

«آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل در اوایل ماه آوریل اعلام کرد که این سازمان به دلیل طلب های وصول نشده اش از اعضا، با بحران پول نقد روبروست که این امر با شیوع ویروس کرونا بدتر شده است.

وی در نامه ای خطاب به 193 عضو این سازمان ملل نوشت، کاهش موجودی نقدی این سازمان که به دلیل شیوع ویروس کرونا در جهان بدتر شده است، به طور جدی توانایی سازمان ملل در انجام وظایف خود در این همه گیری را تهدید می کند.

وی در این نامه از همه کشورها خواست تا بدهی خود به این سازمان را تسویه کنند.

سخنگوی هیات چین در سازمان ملل امروز اعلام کرد که «یائو شاهوجون» مامور این هیات در نشست پنجشنبه گذشته کمیته بودجه سازمان ملل با اشاره به بدهی آمریکا به سازمان ملل، بر اهمیت توجه کشورها به پرداخت بدهی خود به این سازمان تاکید کرده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: