کد خبر: ۳۱۹۶
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 18 May 2020
هشدار متخصصان؛
در سراسر جهان، محدودیت هایی که برای پیشگیری از شیوع کرونا وضع شده بود، اینک به تدریج در حال کاهش است.

به گزارش وقایع روز به نقل از پایگاه خبری گلوبال نیوز کانادا، مشاغل کم کم فعالیت خود را آغاز می کنند و زندگی روزمره با رعایت فاصله گذاری های اجتماعی و برخی توصیه های بهداشتی از سر گرفته می شود.

با این حال متخصصان معتقدند، ممکن است رستورانها هرگز به شرایط پیش از کرونا بازنگردند.

اگر چه رستورانها با  اقداماتی نظیر ضدعفونی مرتب سطوحی که در معرض تماس مردم هستند یا استفاده از شیشه های تلقی برای جدا کردن میزها از یکدیگر تلاش می کنند محیط امنی برای مشتریان خود فراهم کنند، با این حال، برخی متخصصان بیماری های عفونی شک دارند که این احتیاط ها برای جلوگیری از شیوع بیماری کووید- 19 کافی باشد.

پروفسور«استان هوستون» پزشک فوق تخصص دانشگاه آلبرتای کانادا گفت: مشکل این است که وقتی ما به خوبی می دانیم که بیماری سارس چگونه منتقل می شود، فهم محدودی در مورد مهمترین راههای انتقال آن در زندگی واقعی داریم.

پروفسور «کالین فرنس» از مدرسه «دالا لانا»ی موسسه بهداشت عمومی کانادا در تورنتو نیز کاملا نگران این موضوع است.

 

بیشتر بخوانید: چرا در کانادا کرونا بیشتر زنان را مبتلا و به کاممرگ می کشد؟

 

وی گفت: هر وقت که جمعیت زیادی در یک محل سربسته باشند، خظر ابتلا به کووید -19 افزایش می یابد.

به گفته فرنس، توصیه هایی مانند استفاده از ماسک توسط پیشخدمتها یا جدا کردن میزها با نصب شیشه های تلقی فکر خوبی است اما نمی تواند تضمین کند که ویروس  منتقل نخواهد شد.

این پزشک فوق تخصص تاکید کرد: هر بشقابی قبل از اینکه روی میز شما قرار  گیرد، دست چند نفر به آن خورده است. بنابراین احتمال انتقال ویروس وجود دارد.

 

نظرات کاربران
بتول
-
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰
چه عجب بالاخره یکی اینو فهمید.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: