کد خبر: ۳۲۱۰
تاریخ انتشار: جمعه ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - 22 May 2020
رهبر معظم انقلاب در سخنرانی تلویزیونی:
رهبر معظم انقلاب که به عنوان سخنران ویژه روز جهانی قدس از طریق شبکه های تلویزیونی با امت جهان اسلام سخن می گفت، با اشاره به اهمیت جبهه مقاومت در برابر دشمنان فرمودند: مبارزه برای آزادی فلسطین جهاد فی سبیل الله، مفروضه و مطلوب اسلامی است.

به گزارش وقایع روز، رهبر معظم انقلاب ضمن تبریک عید سعید فطر، روز قدس را ابتکار امام خمینی به عنوان حلقه وصل مسلمانان در مورد قدس شریف دانست. ایشان با یادآوری جنایت بزرگ غصب بزرگ فلسطین فرمودند: بیرون کردن مردم از خانه اجدادی شان همراه با فجایع خونبار رکورد جدیدی از شیطان صفتی است که عامل آن استکبار جهانی است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به این که انگلیس و مزدوران رژیم جعلی و دولت بدون ملت را اعلام کردند، افزودند: متاسفانه اغلب دولت های عرب به تدریج تسلیم شدند و وظیفه انسانی و اخلاقی و غیرت عربی خود را به فراموشی سپردند و به اهداف دشمنان کمک کردند. گروه های مبارز نیز به راه بی فرجام مذاکره با غاصبان و دولت های غربی متوسل شدند که شکست خوردند.

ایشان با تاکید بر اهمیت جبهه مقاومت در برابر دشمنان و اقتدار و نفوذ روزافزون آن خاطرنشان فرمودند: تشکیل گروههای پرانگیزه ای همچون حماس، آمزیکا و دولت های غربی را مضطرب ساخته است. ایشان فرمودند: ارتش صهیونیست که یک روز ارتش شکست ناپذیر تصور می شد، امروز در مقابل نیروهای مردمی غزه و لبنان مجبور به عقب نشینی و پذیرش شکست شده است.

ایشان توصیه کردند: مبارزه برای آزادی فلسطین جهاد فی سبیل الله، مفروضه و مطلوب اسلامی است و پیروزی در این مبارزه حتمی است. مسئله فلسطین علاوه بر جنبه دینی، یک موضوع انسانی است و هر فردی را متاثر می سازد.

رهبر معظم انقلاب با اشتباه خواندن اعتماد به دولت های غربی فرمودند: امروز دنیا یک به یک تعداد قربانیان کرونا را در سراسر جهان می‌شمارد، امّا هیچ کس نپرسیده و نمیپرسد قاتل و مسئول صدها هزار شهید و اسیر و مفقود در کشورهایی که آمریکا و اروپا در آن آتش جنگ را روشن کرده‌اند کیست؟ امروزه کسی نمی پرسد مسئول این همه خون به ناحق ریخته در عراق، فلسطین، لبنان و دیگر کشورها کیست. چرا کسی این میلیون ها نفر شهید را شمارش نمی کند. چرا کسی قتل عام مسلمانان را تسلیت نمی گوید. چرا قبله اول فلسطین باید این گونه مورد اهانت قرار بگیرد. سازمان به اصطلاح ملل و نهادهای به اصطلاح حقوق بشری مرده اند.

ایشان با اشاره به سیاست های آمریکا و صهیونیست ها فرمودند: برخی سیاستمداران کشورهای مسلمان در خدمت ترفندهای دشمن قرار گرفته اند و راه جلوگیری ار سیاست های ظالمانه آنها، خواست و غیرت جوانان در کشورهاست. جوانان ما باید این فرمایش امام خمینی را فراموش نکنند که فرمودند هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا و البته بر سر رژیم صهیونیستی بکشید.

مقام معظم رهبری با توصیه موکد به تداوم مبارزه و گسترش عرصه جهاد در همه سرزمین های فلسطینی تاکید کردند همه باید دست مبارز فلسطینی را پر و پشت او را محکم کنند. ما با افتخار هر چه در توان داشته باشیم انجام می دهیم. امروز موازنه قدرت تغییر کرده و غزه می تواند در برابر تهاجم نظامی صهیونیست بایستد و بر آن پیروز شود.

ایشان در پایان با گرامی داشتن یاد و خاطره سردار قاسم سلیمانی و ابوالمهدی المهندس و با درود بر روح امام راحل فرمودند امسال اولین سالی است که سردار سلیمانی در روز قدس حضور ندارد و برای شادی روح ایشان حمد و سوره ای تلاوت فرمودند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: