کد خبر: ۳۲۲۴
تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - 25 May 2020
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: نمایندگان مجلس باید به شدت از خوی اشرافی‌گری پرهیز داشته باشند و مظهر پاک دستی و ساده زیستی باشند تا مردم به نظام و مجلس اعتماد کنند.

به گزارش وقایع روز، محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی درباره برخی مبالغ مصوب در مجلس از جمله ودیعه مسکن، وام و خودرو به نمایندگان گفت: همانگونه که خودتان گفتید به نمایندگان وام‌هایی داده می‌شود و این وام‌ها پول بلاعوضی نیست که داده ‌شده و پس گرفته نشود.

وی افزود: شما نمایندگان تهران و برخی از شهرهای اطراف تهران را نبینید. نماینده ای که از شهرستان می آید نیازمند مسکن برای اسکان است و ودیعه‌ای برای اجاره یک خانه حداکثر 100 متری از سوی مجلس به آنان داده می‌شود و اگر مجلس خودش خانه های سازمانی داشت و در اختیار نمایندگان قرار می داد این هم وام داده نمی شد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پاسخ به این پرسش که چرا مجلس برای ساخت خانه‌های سازمانی اقدامی صورت نمی‌دهد، گفت: مجلس در ادوار گذشته تعداد زیادی خانه های سازمانی داشته است اما این ها را به ثمن بخس به تعدادی از نمایندگان آن دوره واگذار کرده‌اند که این یک اشتباه بود.

زاهدی می‌گوید که متراژ خانه‌هایی که مجلس شورای اسلامی در دوره‌های قبل داشته به 300 متر زیر بنا می‌رسیده است و می‌شد اکنون این خانه‌ها را تبدیل به سه واحد 100 متری کند.

وزیر سابق علوم در همین خصوص تاکید دارد: نمایندگان مجلس باید به شدت از خوی اشرافی‌گری پرهیز داشته باشند و مظهر پاکدستی و ساده زیستی باشند تا مردم به نظام و مجلس اعتماد کنند. 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: