کد خبر: ۳۲۳۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - 27 May 2020
با وجود بحران کرونا و تحریم؛
تولید قطعات خودرو شرکت صنایع تولید کروز در 2 ماه نخست سال 99 -که سال جهش تولید نامگذاری شده است- با وجود بحران کرونا، تورم، کمبود نقدینگی در بخش تولید و تحریم های ظالمانه آمریکا، 11.4 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش یافت.

به گزارش وقایع روز، این قطعه ساز در دو ماهه نخست 98، 5 میلیون و 229 هزار و 852 قطعه به خودروسازان تحویل داد که این تعداد در سال 99 به 5 میلیون و 829 هزار و 146 قطعه افزایش یافت و به کنترل قیمت های کاذب خودرو در بازار کمک شایانی کرد.

شرکت صنایع تولیدی کروز با تحویل به موقع قطعات خودرو به عنوان عضوی مهم در صنعت خودرو سعی در کنترل بازار، فراهم ساختن فروش منظم و تکمیل و تحویل به روز خودروها برای خودرو سازان را فراهم کرده است.

این اقدامها باعث شد که تا حدود بسیار زیادی آرامش به بازار خودرو  بازگردد و نوسان قیمت فروکش کند. همچنین، تزریق به موقع قطعات موجب شد خودروسازان با تکمیل خودروهای کف کارخانه، بتوانند از هفته جاری -هفته نخست خردادماه- خودروهای بیشتری به بازار عرضه کنند.

 

بیشتر بخوانید: فروش منظم بهمن موتور به منظور تنظیم بازار

 

شرکت کروز که سهم 30 درصدی در تامین قطعات مورد نیاز صنعت خودرو برای شرکت هایی مانند ایران خودرو، سایپا، گروه بهمن را دارد، با شروع موج تحریم های دوم، بسیاری از قطعات استراتژیک خودرو مانند ECU، ایربگ، مالتی مدیا و.... را بومی سازی کرد.

خانواده 12 هزار نفری کروز سعی دارد تا در سال جاری با افزایش بیش از 40 درصدی و متناسب با افزایش تیراژ خودروسازان، تولید خود را نسبت به سال گذشته افزایش دهد که در این راستا تمهیدات لازم برای تحقق آن، تامین مواد اولیه و اجزای مورد نیاز جهت تولید در دستور کار قرار گرفته و در صورت پرداخت مطالبات معوق این شرکت توسط خودروسازان قابل انجام است.
علاوه بر افزایش تیراژ، کروز تولید انبوه ACU بومی سازی شده، افزایش عمق خودکفایی در کیسه های ایربگ سرنشین و راننده، قطعات ترمز، ECU خودروهای گاز سوز و چندین پروژه دیگر با همکاری دانشگاه های مطرح کشور در دست اقدام دارد.

امسال قرار است تا خودروهای شاهین و ساینای 99 از خانواده سایپا و رانا پلاس از محصولات ایران خودرو به بازار عرضه شود و در این راستا توسعه محصول دسته سیم، ECU، قطعات شبکه الکترونیک و برق خودرو از قبیل جلو آمپر، سوییچ بانک، ست کامل چراغ های جلو و عقب، قطعات تزئینی، مجموعه قطعات ایربگ و غربیلک فرمان، قطعات ترمز و... در دستور کار بوده و آمادگی تولید انبوه این قطعات توسط این شرکت قطعه ساز وجود دارد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: