کد خبر: ۳۲۹۱
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۰۵ تير ۱۳۹۹ - 25 June 2020
ابهامات در رابطه با مرگ قاضی فراری همچنان ادامه دارد
ابهامات در مورد مرگ منصوری متهم ردیف نهم ارتشا در قوه قضائیه همچنان ادامه دارد. آیا وی قربانی یک سناریو شده یا واقعا خودکشی کرده است

نام غلامرضا منصوری پس از برگزاری جلسه دوم دادگاه متهمان ارتشا در دستگاه قضایی بر سر زبان‌ها افتاد. در این پرونده که برخی آن را  تصفیه قوه قضاییه از مفسدان بزرگ میدانند، اکبر طبری معاون اجرایی سابق قوه قضاییه بعنوان متهم ردیف اول در حال محاکمه است. منصوری نیز متهم به دریافت 500هزار یورو رشوه از نجفی متهم ردیف دوم این پرونده است. چندی خبری مبنی بر کشف جسد وی در هتل "دوک" در رومانی منتشر شد. و تا امروز که قریب به یک هفته از انتشار خبر مرگ وی میگذرد گمانه زنی ها در رابطه با مرگ ی همچنان ادامه دارد. عده ای فرضیه خودکشی اورا رد میکنند و در این میان برخی هم مرگ او را سناریو سازی بر علیه جمهوری اسلامی میدانند. برخی رسانه‌های بیگانه نیز مدعی شدند مرگ وی با پرونده های فساد دیگری احتمالا مرتبط بوده باشد.

گفتنی است منصوری پس از انکه به درخواست قضایی از طرف پلیس ایران مورد تعقیب قرار گرفت توسط پلیس بین المللی اینترپل در رومانی دستگیر شد. اما بواسطه عدم برقراری پرواز بین دوکشور  در شرایط کرونا ، تا زمان تحویل به ایران تحت مراقبت پلیس رومانی قرار گرفته بود.  حالا غلامحسین منتظری دادستان کل کشور و مقامات پلیس ایران خواستار پاسخگویی و گزارش  دادستانی رومانی و پلیس این کشور در رابطه با این مرگ مشکوک هستند. 

دادستانی رومانی در گزارشی علت مرگ این قاضی فراری را برخورد به شی سخت عنوان کرده و مرگ وی را خشن توصیف کرده ست. بنظر میرسد این اظهارات با خبر نخستین مبنی بر پرتاب شدن وی از لابی هتل هم‌خوانی داشته باشد. در عین حال باید منتظر بود تا اخبار کاملتری در این خصوص در اختیار افکار عمومی قرار گیرد. قطعا مرگ وی برای عده ای خوشایند بوده است و با توجه به رویکرد جدید قوه قضاییه مبنی بر فساد زدایی بدون مماشات از درون قوه ممکن است کسانی از احضار وی احساس نگرانی کرده باشند. با این حال فرضیه خودکشی وی نیز همچنان مطرح است و همچنانکه گمانه قتل غیر مرتبط با موضوع پرونده و صرفا جهت بهره برداری ریسانه ای و سیاسی علیه ایران نیز مطرح است. 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: