کد خبر: ۳۲۹۶
تاریخ انتشار: شنبه ۰۷ تير ۱۳۹۹ - 27 June 2020
به گزارش وقایع روز:
ایالات متحده آمریکا، خبر‌هایی مبنی بر پاداش مالی فراوان درقبال اخذ اطلاعاتی درباره رهبر جدید گروهک تروریستی داعش منتشر نموده است. خبر‌ها حاکی از ده میلیون دلار پاداش برای کسی است که بتواند مخفیگاه رهبر کنونی داعش را لو دهد.
ده میلیون دلار، پاداش کسی که مخفیگاه رهبر جدید داعش را لو دهد
به خاطر یک مشت دلار
 
بنا به گزارش وقایع روز بنقل از الجزیره: روز چهارشنبه ایالات متحده آمریکا، خبر‌هایی مبنی بر پاداش مالی فراوان درقبال اخذ اطلاعاتی درباره رهبر جدید گروهک تروریستی داعش منتشر نموده است. خبر‌ها حاکی از ده میلیون دلار پاداش برای کسی است که بتواند مخفیگاه رهبر کنونی داعش را لو دهد.
 
امیر مولی، رهبر جدید داعش

وزارت امور خارجه این کشور طی بیانیه‌ای اعلان کرد: امیر محمد سعید عبدالرحمن المولی در جنایات کشتار ایزدی‌های عراق و سر بریدن بیگناهان و خرید و فروش آنان در قالب برده، دست داشته است.

واشنگتن در ماه مارس، این تروریست را در لیست سیاه تروریسم بین الملل قرار داد.

اطلاعاتی گُنگ!

امیر مولی- که گفته می‌شود نام اصلی اش عبدالله قرداش است و نیز با نام حاج عبدالله العفری شناخته می‌شود یک ترکمان اهل عراق است و متولد نواحی تلعفر در شمال غرب عراق و غرب موصل است.

ادعا می‌شود که وی بنا بر اعلان رسمی خبرگزاری اعماق (خبرگزاری داعش) جانشین ابوبکر بغدادی است و ابوبکر بغدادی شخصاً وی را به جانشین خویش برگزیده است.

بنابر ادعای مجله آمریکایی نیوز ویک، قرداش از جمله نیرو‌های بعثی در زمان صدام بود و اطلاعات اندکی درباره او در دسترس است.

 همچنین بنابر اطلاعاتی که کارشناس امور امنیتی عراق، فاضل ابورغیف در تویترش نوشته است، قرداش در زندان بوکا در استان بصره زندانی بود و پیش‌تر در منصب امور عام شرعی در گروهک تروریستی القاعده مشغول به فعالیت بود. وی فارغ التحصیل از دانشکده الامام الاعظم در شهر موصل بود.

الجزیره می‌نویسد: ابوبکر بغدادی در شب ۲۶ اکتبر سال ۲۰۱۹ میلادی در عملیات نظامی آمریکایی‌ها در استان ادلب در غرب سوریه کشته شد؛ داعش بطور رسمی ابوابراهیم هاشمی قریشی را بعنوان جانشین بغدادی معرفی نمود.

اما فردی بنام قریشی نزد تحلیلگران شناخته شده نبود و عده‌ای اصل وجود اینچنین فردی را دروغ و فریب رسانه‌ای قلمداد کردند؛ از آن روز به بعد دستگاه‌های اطلاعاتی غربی امیر مولی را بعنوان رهبر واقعی داعش تشخیص داد.
 
واقعیت ماجرا

وقایع روز می‌نویسد: سناریویی که آمریکا برای حذف سربازان سوخته اش درنظر گرفته، قدیمی است؛ این کشور همان کشوری است که رئیس جمهور کنونی اش تصریح کرد اوباما رییس جمهور پیشین، کارگردان داعش و کلینتون تهیه کننده آن است؛ و اسناد فراوانی مبنی بر کمک‌های نظامی و اطلاعاتی و لجستیکی به داعش توسط ایالات متحده وجود دارد که همگی نشانگر پیچیدگی نقشه‌های ایالات متحده در مدیریت داعش در منطقه جهت حضور همیشگی اش در کشور‌های نفت خیز می باشد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: