کد خبر: ۳۲۹۹
تاریخ انتشار: شنبه ۰۷ تير ۱۳۹۹ - 27 June 2020
بنا به گزارش وقایع روز
کرونا این بلای جهان گیر اینبار در سوریه درحال فراگیری است؛ چندین استان از این کشور درگیر کروناست؛ سوریه پیش از این نیز میزبان بلای خانمان سوز داعش بود؛ بلایی که تمام زیرساخت‌های چندین ساله بهداشتی و درمانی این کشور را در معرض آسیب‌های جدی قرار داد؛ بهمین دلیل هیچ آمار درستی درباره کرونایی‌های سوری نیست و خطر ابتلای آنانکه برای نبرد با فرقه‌های تروریستی در سوریه هستند، بالاست.
سوریه در معرض کرونا است؛ مدافعان حرم بایستی مراقب باشند
 
آمارهای اولیه، ۲۵۴ مبتلا
 
بنا به گزارش وقایع روز: سوریه با آغاز موج دوم بیماری واگیردار کرونا درگیر این ویروس شده است. بنابه آماری که سایت العربی الجدید به نقل از وزارت بهداشت سوریه ارائه نمود ۲۵۴ سوری در طی این ایام مبتلا به این ویروس شده اند و از این شمار، حال بیش از صد تن از آنان رو به بهبودی بوده و هشت تن جان سپرده اند.

این وزارتخانه طی بیانیه‌ای اعلان نمود: هیچ نشانه‌ای از بیماری کرونا در افرادی که فوت کرده اند یافت نشده بود و تنها پس از مرگشان ابتلای آنان به کرونا تأیید شده است.

طی این بیانیه علت ابتلای کرونایی‌های جدید ارتباط آنان با مبتلایان قبلی بوده است.

حکومت سوریه دو شهر الفضل در حوالی قنیطره و رأس المعره حوالی دمشق را پس از ابتلای چند ده تن از آنان به ویروس کرونا در قرنطینه شهری نگه داشته است.  
 
فاصله اولین مبتلا و اولین فوتی، یک هفته بود.

گفته می‌شود: اولین مورد مبتلا به ویروس کرونا در سوریه مربوط به یک نفر که از سفر خارجی بازگشته بود در تاریخ ۲۲ مارس امسال است. 

اولین کشته کرونایی هم در ۲۹ همان ماه در سوریه ثبت شده است.
 
اوضاع ناگوار مناطق تحت تصرف تروریسم

اما ماجرا در مناطقی که همچنان دور از دسترس حکومت سوریه افتاده، بغرنج و خطرناک است. چراکه هیچ نهاد بهداشتی نمی‌تواند در امنیت کافی نسبت به بازداشتن سرعت انتشار این ویروس در آن مناطق وارد عمل بشود.

العربی الجدید می‌نویسد: هیچ بیمار کرونایی در مناطقی که تحت سیطره و اشغال نیرو‌های معارض در شمال سوریه است، ثبت نشده است. اما آنچه بعنوان «کمیته هشدار زودرس و پاسخگویی به بیماری‌های واگیردار» در قالب نیرو‌های اطلاع رسانی بهداشتی و درمانی تحت نظر نیرو‌های اشغالگر شمال سوریه فعالیت می‌کند از وجود بیش از ۱۶۰۰ مورد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا خبر داده و مدعی است از ۱۵۰۰ نفر آزمایش گرفته شده و پاسخ همه آنان منفی بوده است.

همچنین در مناطقی که تحت تصرف کمیته‌های خودمختار کردی در شمال شرقی سوریه است دو مورد مبتلا به کرونا ثبت شده است که یکی از آندو بهبود یافته و از حال دومی، خبری منتشر نشده است.
 
مدافعان حرم مراقب باشند

وقایع روز می‌نویسد: باتوجه به انتشار ویروس کرونا در سوریه و عدم دسترسی حکومت سوریه به نواحی قابل توجهی از شمال این کشور برای ثبت دقیق مبتلایان و قرنطینه مشکوکین به ابتلا، نیرو‌هایی که برای جهاد در راه سرکوبی تروریسم در سوریه حاضر اند بایستی تا حد امکان خودمراقبتی را در پیش گرفته و اموری همانند رعایت بهداشت فردی و جمعی، استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی و جلوگیری از اجتماعات زاید را در دستور کار قرار دهند.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: