کد خبر: ۳۳۰۱
تاریخ انتشار: يکشنبه ۰۸ تير ۱۳۹۹ - 28 June 2020
به گزارش وقایع روز:
سردار علیرضا تنگسیری فرمانده کل نیروی دریایی سپاه از عزم این مجموعه برای ساختن دو ناو جنگی مجهز با نامهای: قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس خبر داد.
ناو جنگی قاسم سلیمانی در راه آب‌های جهان
 
ناو سردار شهید قاسم سلیمانی
 
به گزارش وقایع روز:  سردار علیرضا تنگسیری در مراسم تحویل و آب اندازی ۱۱۲ قایق تندرو ساخت سپاه به نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، طی اظهاراتی بیان داشت: تصمیم گرفته ایم یک ناو جنگی با نام سردار قاسم سلیمانی و ناوی دیگر با نام ابومهدی المهندس توسط نیروی دریایی سپاه ساخته و تجهیز شود.
 
 
قایقهای تندروی سپاه

این فرمانده عالی رتبه سپاه در ادامه اشاره کرد: شمار قابل توجهی از قایق‌های تندرو که متشکل از ۱۱۲ قایق هجومی و دارای لانچر موشکی هستند در طراز ساخت ذوالفقار و حیدر و میعاد آب اندازی شده و به خدمت ارگان‌های نیروی دریایی در آمد.

وی درباره ساخت تجهیزات نظامی دریایی خاطر نشان کرد:  بیش از ۹۵ درصد نیاز‌های اساسی در نیروی دریایی سپاه، بومی ساز بوده و بدست توانمندان کشورمان تهیه می‌شود.

او تصریح کرد: قرار است این قایق‌های تندرو، توان هجومی ارگان‌های نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس را افزایش دهد.  

این فرمانده ارشد نظامی در ادامه بیان داشت: این قایق‌های تندرو که به تازگی ساخته و تحویل نیروی دریایی سپاه گردیده است، در جای جای مناطقی که آمریکا در خلیج فارس پرسه می‌زند، حضور خواهد داشت؛ و آمریکایی‌ها بیش از پیش از حضور نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس مطلع خواهند شد.

 وی در ادامه گفت: ما تهدید‌های آمریکایی‌ها بطور جدی پیگیر هستیم، اما از مرگ نمی‌هراسیم؛ آماده جانفشانی بوده و هر نبردی پیش آید بی تردید ما به صورت آنان سیلی می‌زنیم.

وی درباره شتاب و سرعت قایق‌های تندرو سپاه نیز گفت: سرعت این قایق‌ها  بالغ بر ۹۲ گره دریایی و  سه برابر کشتی‌های جنگی آمریکایی است که ساخت و تجهیز این قایق‌ها نیازمند طراحی‌های دقیق و ساختار درست و حساب شده بود.
 
مشخصات ناو سردار قاسم سلیمانی

سردار تنگسیری درباره مشخصات ناو سردار سلیمانی نیز گفت: این ناو در کلاس ناوشکن بوده و افزون بر تجهیزات نظامی، فرودگاه بالگرد جهت نشست و برخاست بالگرد‌های نظامی را نیز دارا خواهد بود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: