کد خبر: ۳۳۰۶
تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۹ تير ۱۳۹۹ - 29 June 2020
کرونا همچنان می تازد؛
به گزارش وقایع روز و به نقل از الجزیره، امروز آمار مبتلایان به ویروس کرونا به مرز ده میلیون نفر رسید؛ آماری که هیچ امیدی برای کاهشش نیست. خبر ها حاکی از وجود واکسنی کارا برای این ویروس است.
شمار مبتلایان به کرونا در جهان به ده میلیون نفر رسید
آمار ده میلیونی کرونا

به گزارش وقایع روز و به نقل از الجزیره، امروز آمار مبتلایان به ویروس کرونا به مرز ده میلیون نفر رسید، آماری که فعلاً هیچ امیدی برای کاهشش نیست.

اپیدمی وحشتناک یک هفته‌ای

طبق آماری که الجزیره ارائه نموده است، در طی شش روز گذشته یک میلیون نفر به این ویروس مبتلا شده اند. این یعنی ده درصد از تمام مبتلایان به این ویروس از آغاز پیدایشش تا به امروز، تنها در یک هفته گذشته مبتلا شده اند. این آمار وحشتناک یک هفته ای نشانگر از رمق افتادن دولت ها در مهار آن و بی تفاوتی مردم و خستگی آنان از رعایت بهداشت کرونایی و نیزافزایش سرعت انتقال این ویروس می‌باشد.

آمار مرگ و میر در اثر کرونا

در این گزارش آماری آمده است که: اروپا با نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر کشته در صدر قاره‌های مرگ و میر دراثر کرونا قرار دارد. سپس آمریکای شمالی (ایالات متحده و کانادا) با حدود ۱۳۵ هزار نفر کشته (از بین دو میلیون و ۶۴۲ هزار مبتلا) در رده دوم از مرگ و میر بوده و سپس آمریکای جنوبی و کشور‌های حوزه دریایی کاراییب با بیش از ۱۱۱ هزار نفر کشته (از میان دو میلیون ۴۷۳ هزار نفر مبتلا) سومین منطقه میرا در اثر کرونا می‌باشد.

اما آسیا با اختلافی فزاینده از میان یک میلیون و ۲۱۹ هزار نفر مبتلا، ۳۳ هزار نفر کشته داده است. سهم خاورمیانه از این آمار آسیایی، ۱۵ هزار مرگ و میر در اثر ۷۳۱ هزار ابتلا است؛ پس از قاره آسیا، آفریقا و اقیانوسیه قرار می‌کیرند. آفریقا با حدودا ده هزار مرگ و میر ناشی از کرونا و اقیانوسیه با تنها ۱۳۳ مورد فوت در اثر کرونا در آمار بندی مرگ و میر ناشی از کرونا جای می‌گیرند.

این آمار، ناقص است

الجزیره در این گزارش آماری می‌نویسد: تردیدی نیست که این آمار تنها بخشی از حقیقت این بیماری است. بسیاری از کشور‌ها بنابه مصالح ملی یا دیگر اغراض از گفتن آمار حقیقی ابا دارند؛ بسیاری از کشور‌ها با کمبود فزاینده تجهیزات تست کرونا و بستری بیماران و تشخیص ویروس روبرو هستند و آمار آنان ناقص است و برخی کشور‌ها توان دسترسی و آزمایش بروی تمام مردم کشورشان را ندارند.  

چین خبر از ساخت واکسن می‌دهد

در هیاهوی کرونا و تلاش داروسازان و متخصصان علوم آزمایشگاهی برای یافتن واکسنی کارا، چین بار دیگر خبر از احتمال رسیدن به واکسنی قوی جهت پیشگیری از ابتلا به این ویروس داده است. واکسنی که احتمالا بتواند دامن بشر را از آلوده شدن به شر فراگیر این ویروس باز دارد.

تاکنون شرکت‌های دانش پژوه چینی توانسته اند هشت نسخه گوناگون از واکسن کرونا را ارائه دهند که ناموفق بوده، اما بعنوان دستاوردی برای رسیدن به واکسن جامع و کارا کمک خواهد نمود. تابکنون چین بعنوان کشور پیشتاز در عرصه کشف واکسن بوده، اما هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: