کد خبر: ۳۳۰۹
تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۹ تير ۱۳۹۹ - 29 June 2020
آبراموویچ دست به جیب ‌می‌شود
به نظر می‌رسد که دهه‌ی جدید میلادی، زمانی برای درخشش دوباره‌ی آبی‌های لندن باشد. رومن آبراموویچ عزمش را جزم کرده تا پس از پایان محرومیت نقل و انتقالاتی چلسی (که به علت تخلف در عقد قراداد با بازیکنان نوجوان اتفاق افتاد)، تیمی قدرتمند را روانه لیگ برتر سازد.
پروسه ساختن دوباره‌ی چلسی از تابستان قبل و انتخاب فرانک لمپارد به عنوان سرمربی آغاز شد. سوپرفرانکی که یکی از ارکان مهم تیم طلایی چلسی در ابتدای قرن جدید و کاپیتان آبی‌ها در فینال رویاییِ مونیخ و بهترین گلزن تاریخ باشگاه با 211 گل نیز می‌باشد، پس از یک تجربه‌ی نسبتا موفق در دربی کانتی، حالا به استمفوردبریج بازگشته تا با نسل جدیدی از ستارگان جوان و آینده‌دار، برای آوردن قهرمانی لیگ به شمال لندن تلاش کند. گام بعدی، خرید کریستین پولیشیچ از دورتموند برای جانشینی ادن هازارد و نیز خرید هافبک توانمند اورتون، راس بارکلی بود.
چلسی جذاب 2020-2019
لمپارد در این فصل به علت محرومیت از خرید بازیکن، ناچار به استفاده از بازیکنان آکادمی چلسی شد و البته جوانان چلسی نیز اعتماد باشگاه و مربی را به خوبی پاسخ دادند. کریستین پولیشیچ، میسون مانت و تامی آبراهام که همگی زیر 24 سال سن دارند، در این فصل مجموعا 29 گل به ثمر رسانده‌اند. به این آمار باید درخشش بارکلی، توموری و کپا را نیز اضافه کرد.
اما با پایان یافتن محرومیت نقل و انتقالاتی، چلسی حضوری پررنگ در بازار داشته است. آن‌ها از مدت‌ها قبل انتقال حکیم زیش، وینگر مراکشی آژاکس که یکی از ستارگان این تیم در فصل رویاییِ 2018-2019 بود را با رقم 34 میلیون پوند نهایی کرده‌اند. هفته گذشته نیز اعلام شد که آبی‌ها توانسته‌اند لیورپول را در رقابتی سخت برای به خدمت گرفتن تیمو ورنر، مهاجم گلزن تیم ملی آلمان و باشگاه لایپزیش شکست دهند و این ستاره‌ی 24 ساله را با رقم 48 میلیون پوند به خدمت بگیرند.
در خط دفاع نیز انتظار می‌رود به زودی انتقال بن چیلول، فول بک تیم ملی انگلیس و باشگاه لسترسیتی به استمفوردبریج نهایی شود. از طرفی چلسی کماکان در رقابت خرید کای هاورتس، پسر طلایی این روزهای بوندس لیگا خضور دارد و عدم راهیابی لورکوزن به لیگ قهرمانان اروپا، شانس چلسی برای خرید این ستاره‌ی آلمانی را با رقمی کمتر افزایش می‌دهد.پسران لمپارد این فصل تا حدود زیادی سهمیه‌ی فصل آینده‌ی لیگ قهرمانان را قطعی کرده‌اند، و با اضافه شدن ستارگان تازه وارد، می‌توان تیم فرانکی را یکی از بخت‌های دروکردن عناوین داخلی و حتی اروپایی در سه یا چهار فصل آینده دانست.
 
چلسی جذاب 2020-2019

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: